Shalom chaverim

În program:

1. Kees Vlak: Israel Shalom
  2. Piet Swerts: Shirim
  3. traditional: Yosl Yosl (solista Szabo Elisabeta)
  4. traditional: Abi Gesunt (solista Szabo Elisabeta)
  5. Johann de Mey: Klezmer Classics
  6. John Williams: Theme from „Schindler’s List” (solo vioară Cristian Andrei Stanciu)
  7. Philip Sparke: Klezmer Carnival
  8. traditional: Bei Mir Bis Tu Shein (solista Szabo Elisabeta)
  9. traditional: Rumanie, Rumanie (solista Szabo Elisabeta)
  10. Jerry Bock: Fiddler on the Roof
  11. Philip Sparke: Three Klezmer Miniatures

Soliști: Szabo Elisabeta-vocal, Cristian Andrei Stanciu-vioară

Dirijor: Lorenzo Moroni

Organizarea și desfășurarea activității în cadrul Filarmonicii de Stat Oradea este permisă cu participarea publicului până la 30% din capacitatea maximă a spațiului și cu purtarea măștii de protecție. Participarea este permisă doar pentru persoanele care sunt vaccinate împotriva virusului SARS-CoV-2 și pentru care au trecut 10 zile de la finalizarea schemei complete de vaccinare, persoanele care se află în perioada cuprinsă între a 15-a zi și a 180-a zi ulterioară confirmării infectării cu virusul SARS-CoV-2, respectiv persoanele care prezintă rezultatul negativ al unui test RT-PCR pentru infecția cu virusul SARS-CoV-2 nu mai vechi de 72 de ore sau al unui test antigen rapid pentru infecția cu virusul SARSCoV-2 nu mai vechi de 48 de ore.

Partener principal: D&C Oradea

Parteneri și sponsori ai Filarmonicii de Stat din Oradea: Consiliul Județean Bihor, Primăria Municipiului Oradea, Universitatea din Oradea, Facultatea de Arte a Universității din Oradea, Liceul de Arte Oradea, Visit Oradea, Utopium SRL Oradea, Zile și Nopți Oradea, Duran’s, Broderie cu suflet, Topogeoterm și Ardevis SRL

Parteneri media: Magic FM, Radio Vocea Evangheliei, Bihoreanul, Radio Transilvania și Plusz FM.

days

hours